İletişim Hattı +90(348) 813 1044
Haberler

ULUSLARARASI İŞGÜCÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN FARKINDALIK ARTTIRMA ANKETİ HK.

  • 14.11.2022
  • kilistso

Sayın Üyemiz,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda,

Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü’nün 13 Ağustos 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu ile kurulmuş olduğu belirtilmekte olup, söz konusu kanunun "Amaç" başlıklı 1. maddesinde "Kanunun amacının; uluslararası işgücüne ilişkin politikaların belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi ile yabancılara verilecek çalışma izni ve çalışma izni muafiyetlerine dair iş ve işlemlerde izlenecek usul ve esasları, yetki ve sorumlulukları ve uluslararası işgücü alanındaki hak ve yükümlülükleri düzenlemek" olduğu ve İş Gücü Genel Müdürlüğü’nün bu konularda faaliyette bulunmak üzere yetkilendirildiği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, Genel Müdürlüğün faaliyet ve görevleri ile yabancıların ülkemizde çalışması ile ilgili mevzuat konusunda tüm kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının, işverenlerin, yabancıların, uluslararası kuruluşların ve sosyal tarafların bilgi ve farkındalık düzeylerinin artırılmasına yönelik çalışmalar sürdürüldüğü belirtilmektedir.

Söz konusu konularda ilgili kurumların bilgi ve farkındalık düzeylerinin tespit edilmesine yönelik olarak bir anket çalışması gerçekleştirilmesi ve sonrasında anket sonuçları kullanılarak Genel Müdürlüğün iletişim stratejisinin hazırlanması planlandığı belirtilmektedir.

Bu kapsamda hazırlanan anket formunun en geç 25 Kasım 2022 tarihine kadar işletmelerin yetkililerince  online olarak https://tr.surveymonkey.com/r/CDNKLTM  adresinden doldurulması veya ekteki formun doldurularak kaan.sahin@csgb.gov.tr e-mail adresine gönderilmesi talep edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Online Belge Sistemi
Whatsapp ile İletişime Geç