İletişim Hattı +90(348) 813 1044
Haberler

YILLIK İŞLETME CETVELİ VERİLMESİNE İLİŞKİN DUYURU

  • 19.01.2022
  • kilistso

Sanayi sicil bilgi sistemine kayıtlı ve sanayi sicil belgesi bulunan sanayi işletmelerinin, 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5.Maddesi ve Sanayi Sicil Tebliği’nin 11.Maddesi gereği bir önceki yılla ilgili faaliyet bilgilerini içeren Yıllık İşletme Cetvelini her yılın Ocak ayı başından Nisan ayı sonuna kadar vermeleri gerekmektedir.

 

Yıllık İşletme Cetveli, Bakanlığımızın https://sanayi sicil.sanayi.gov.tr internet sayfası üzerinden E-devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra “İşletme Yetkilisi ya da İşletme Yetkili Vekil” seçeneği seçilerek elektronik ortamda gerçekleştirilebilmektedir. Sistemde yaşanması muhtemel teknik sorunlar nedeniyle giriş yapılamaması gibi zorunlu hallerde Yıllık İşlet Cetvel Formunun İl Müdürlüğümüzden temin edilerek doldurulmak suretiyle dilekçe ekinde verilmesi gerekmektedir.

 

2021 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini yasal süre içerisinde vermeyen işletmelere 2022 yılı için 2.356,00 TL idari para cezası uygulanacaktır. Bu nedenle ilimizde faaliyet gösteren ve Sanayi Sicil belgesi bulunan tüm işletmelerin Yıllık İşletme Cetvellerini zamanında (30 Nisan 2022 tarihi sonuna kadar / Söz konusu tarihin bu yıl resmi tatile denk gelmesi nedeniyle 5 Mayıs 2022 tarihi sonuna kadar) ve eksiksiz vermeleri önem arz etmektedir.

  • YILLIK İŞLETME CETVELİ  VERİLMESİNE İLİŞKİN DUYURU

Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç